niedziela, 14 stycznia 2018

Krótkia historia...

Jakub BączyńskiZdecydowałem, że warto opisać kilka książek z serii "Krótka historia..." i uczynić to w jednym artykule. Szczegółową recenzję jednej z nich, historii filozofii, możecie przeczytać tutaj:Klik

Miałem okazję zapoznać się z publikacjami omawiającymi następujące tematy:
 • ekonomia
 • nauka
 • medycyna
 • religia
 • filozofia
Każda z tych książek ma podobną formę, tzn. składa się w dużej mierze z krótkich rozdziałów opowiadających o konkretnej myśli/teorii/postaci historycznej, stanowiących niezbyt obszerny, ale treściwy opis danego zagadnienia. Dla głodnych wiedzy może to być niewystarczające, jednakże jest to znakomity wstęp do własnych poszukiwań i, być może, odkrycia nowych zainteresowań.

Należy zwrócić uwagę na sam tytuł każdej z książek (Krótka historia...) - wskazuje on, że wywody nie będą długie i w istocie tak jest. Przy tym, co już podkreśliłem we wspomnianej wcześniej recenzji, książki te w pełni realizują swoją misję. Zapoznają czytelnika, w ciekawy i przystępny dla każdego sposób, z niekiedy trudnymi zagadnieniami z różnych dziedzin życia. Jednocześnie zaciekawiają i zachęcają do zagłębienia się w temat.

Naturalnie po drodze natrafimy na specyficzne pojęcia oraz trudniejsze i łatwiejsze do zrozumienia zagadnienia, jednakże prostota użytego języka pozwala na bezproblemowe pojęcie tematu i odczuwanie przyjemności z czytania. Uznaję to za ogromną zaletę, gdyż, niezależnie od poziomu swojej wiedzy na dany temat, każdy może sięgnąć po lekturę. 

Niezależnie od tego, uważam, że każdy powinien poznać historię idei, które towarzyszą nam również dzisiaj i tutaj Krótka historia... sprawdza się znakomicie.

Jakub Bączyński / Autor

Prywatnie zainteresowany ludzkimi zachowaniami, oficjalnie student medycyny. Od 2012 pisze artykuły w internetach

3 komentarze:

 1. Ja tak samo jak poprzedniczka - będę wpadać częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest to propozycja, którą z pewnością będę musiał nadgonić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra książka. Warta przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające linki niezwiązane z tematem będą usuwane!

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib